Járóbeteg szakellátás fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában

A projekt tartalmának bemutatása
Járóbeteg szakellátás fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában
EFOP-2.2.19-17-2017-00067

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DE KK), mint orvos- és egészségtudományi képzést folytató felsőoktatási intézmény egészségügyi szolgáltatója végez járóbeteg szakellátó tevékenységet.

Projekt átfogó célja az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése. Részcéljaink: a DE KK járóbeteg ellátást biztosító szolgáltatásai műszerezettségének javítása, a klinikák fekvőbeteg kapacitásainak tehermentesítése az ambulánsan is ellátható betegektől, az egészségügyi ellátások fejlesztése a lakossági szükségletekhez alkalmazkodva, a betegelégedettség növelése, a járóbeteg szakellátásban új, korszerű eljárások bevezetése, a meglévő ellátások szolgáltatási minőségének javítása, ambuláns/egynapos műtéti eljárások magasabb arányban történő elvégezhetőségének biztosítása.