Analitikai és diagnosztikai kutatási kiválósági központ az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában

Debreceni Egyetem,Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem
GINOP-2.3.2-15-2016-00047

A projekt célja egy európai színvonalú, sport- és extrém igénybevétel analízisén alapuló, a fizikai teljesítmény növelésének lehetőségét kutató kiválósági központ létrehozása. A műhely munkájának alapja egy olyan tudásbank létrehozása, amely nemzedékek számára lehetővé teszi az egészséges teljesítményfokozás követését és megvalósítását. A kutatás eredményeként létrejött tudásbankot nyilvánossá téve, abból valamennyi sporttudományi szakember profitálhat. Feltételezzük, hogy eredményeink az orvosi hasznosíthatóság mellett az él-, utánpótlás és rekreációs sport, illetve katonai teljesítményfokozás fontos eszközeiként válnak alkalmazhatóvá a jövő gyakorlatában.

A (fő) kedvezményezett neve:

Konzorciumi partnerek:

Debreceni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem

Konzorciumi partnerek és a támogatási összeg:

Debreceni Egyetem – 150 000 000 Ft

Pécsi Tudományegyetem – 1 112 735 160 Ft