A víz visszatartást támogató precíziós vízrendezés tervezési és szaktanácsadási rendszerének kialakítása

Körös-Aqua Tervezési, Beruházási és Kereskedelmi Kft., Debreceni Egyetem, Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem
568.969.508,- Ft
GINOP-2.2.1-15-2017-00061

A projekt célja, hogy a már kialakult precíziós gazdálkodás keretrendszerbe beintegrálja a vízrendezési feladatokat is: vagyis a tározási-lefolyási feltételek táblaszintű meghatározásán alapuló hasznosítható víztöbbletek károkozás nélküli visszatartásának, valamint a káros feleslegek mérnöki pontosságú elvezetéséhez ad megoldást.
A K+F tevékenység egy olyan felvételezési és tervezési eljárás kidolgozását célozza, mely lehetővé teszi a nagyfelbontású vízmérleg-számításon alapuló agrotechnikai-műszaki beavatkozások optimalizálását és végrehajtását. Korszerű módszerek és eljárások (távérzékelés, hidrológiai fizikai modellezés) integrációjával olyan szolgáltatás kifejlesztését tervezzük, mely a komplex melioráció eszközrendszerére épít (tereprendezés, övgátolás, talajjavítási eljárások, talajcsövezés, táblavíztelenítő elemek, stb.) oly módon, hogy az beépíthető legyen a precíziós gazdálkodás gyakorlatába.

A projekt összköltsége: 674.398.631,- Ft