Az orvos-, egészségtudományi- és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése

1 708 203 119 Ft
EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009

A Semmelweis Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem közös célja a projekt megvalósításával az orvos-, egészség- és gyógyszerésztudományi területeken a doktori fokozatot szerzett kutatói létszám növelése, az egyetemi tudományos műhelyek fejlesztésével a hazai tudományos teljesítményük fokozása, valamint a fiatal tehetségek érdeklődésének felkeltése a kutatói életpálya iránt. A cél megvalósítása érdekében a négy egyetem által létrehozott országos konzorcium összehangolt, közös és egységes programsorozatot indít a projekt megvalósítási időszakában.

A projekt célokat a konstrukciónak megfelelően terveztük meg az általános célokhoz igazodóan:

A projekt átfogó célja:

A felsőoktatási intézmények belső megújulásának támogatása a minőségi tudományosutánpótlás-nevelés érdekében.

A projekt alapvető célja:

Olyan feltételek megteremtése a felsőoktatási intézményekben, amelyek lehetőséget biztosítanak a tehetségek számára az egyedi illetve közösségi tudományos fejlődésre. Ennek része az intézményen belüli tehetségsegítő programok működtetése, fejlesztése, amelyek az arra érdemes hallgatóknak lehetőséget és anyagi hátteret biztosítanak a tudományos fejlődésre, az oktató pályára való továbblépésre.

Részcélok:

1) A doktori képzés színvonalának és minőségének fejlesztése

2) A tehetséges hallgatók tudományos diákköri tevékenységének fejlesztése

3) A szakkollégiumok színvonalának és minőségének fejlesztése

4) Tehetséges hallgatók bevonása a képzési és kutatási folyamatba: demonstrátori, gyakorlatvezetői és laborgyakorlat-vezetői munkájuk támogatása

5) Kutatói teljesítményt fokozó közegek fejlesztése

EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 projekt Nyílt nap

Az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 projekt eddigi eredményeit bemutató online rendezvény 2021. március 31-én kerül megrendezésre.
A program és az eseményhez tartozó Webex link elérhető itt: