InNow beszerzési közlemények

Innoválj most! - Innovációs támogatási keret a start-upok/kkv-k és a nagyvállalatok közötti együttműködések előmozdítására a CleanTech szektorban

Típusa: Interreg Central Europe

A projekt időtartama: 2019.04.01 – 2022.03.31

A projekt összköltségvetése: 1.359.488,52 EUR

A Debreceni Egyetem költségvetése: 187.526,29 EUR

A projekt célja, hogy a Közép-Európában beszállítóként szóba jöhető, környezetbarát technológiát alkalmazó kkv-kat és startup-okat felkészítse a nagyvállalatokkal való együttműködésre, az igényeknek való megfelelésre. A pályázatban a jó gyakorlatok, a nagyvállalatok (és igényeik) valamint a célcsoport feltérképezését követően, akceleráció révén  a vállalatok ilyen irányú fejlődése valósul meg. Az egyetemnek lehetősége nyílik erősíteni kapcsolatát az iparral, javítani a hallgatók vállalkozói készségeit és gondolkodásmódját a hacketonokon és más eseményeken való részvételi lehetőség biztosítása révén.

DE szerepe a projektben:

• módszertani támogatás biztosítása annak érdekében, hogy feltérképezzék a célcsoport igényeit;
  • az 5 partnerország feltérképezését követő következtetések levonása;
  • az üzleti és innovációs támogató csomagok fejlesztési munkájában való részvétel,
  • a pilot-programok népszerűsítésében és marketingjében való részvétel az egyetemi hálózatok bevonásával;
  • az innovációs audit módszertanának elkészítése, részvétel a matchmaking eseményeken.

A projektben résztvevő további partnerek:

InnoEnergy Central Europe (PL, konzorciumvezető)
ABC Accelerator (SI)
Optimizacija (HR)
Neulogy (SK)
Startup Campus Inkubátor Zrt. (HU)

Közlemény

A korábban közzétett ajánlattételi felhívások az alábbiakban módosultak: