„A horgászati- és halgazdálkodás szempontból jelentős halfajok tenyésztését és termelését támogató technológia-, tudástranszfer és innovációs infrastruktúra fejlesztése”

Szent István Egyetem, Debreceni Egyetem, Haszonállat-génmegőrzési Központ, Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont, Agrártudományi Kutatóközpont, Állatorvos-tudományi Intézet, Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ

A szerződött támogatás összege: 750 656 313 Forint

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020. október 29.

A tényleges befejezés dátuma: 2020. október 29.

Projekt azonosító száma: MAHOP-2.1.1-2016-2017-00002

A Magyar Halászatfejlesztési Operatív Program 2.1-2016. „Az akvakultúra területén történő innováció ösztönzése” c. intézkedés keretében a Szent István Egyetem, Debreceni Egyetem, Haszonállat-génmegőrzési Központ, Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont alkotta konzorcium 710.175.645,- Ft  támogatást nyert el.
A MAHOP 2.1.1-2016-2017-00002 azonosító számú projekt címe „A horgászati-és halgazdálkodás szempontból jelentős halfajok tenyésztését és termelését támogató technológia-, tudástranszfer és innovációs infrastruktúra fejlesztése” (RESEARCHFISH).Az elnyert pályázat megvalósítása során az alábbi fő szakmai irányvonalakra vonatkozó K+F+I+O tevékenységek valósulnak meg:
1.Haltermelő létesítmények környezetre gyakorolt negatív hatásának csökkentésére irányuló műszaki és tudományos fejlesztések,
2.Jó piaci potenciállal rendelkező új akvakultúra fajok termelésbe vonása, illetve piaci bevezetése,
3.Haltermelő létesítményekből elfolyó víz szervesanyag-tartalmának csökkentése innovatív víztisztító technológiák alkalmazásával,
4.Halolaj-és hallisztfüggőség csökkentése innovatív takarmányozási technológiák bevezetésével,
5.Fenntartható erőforrás-hasznosításra irányuló innovatív technológiák fejlesztése,
6.Műszaki, tudományos és szervezeti ismeretek fejlesztésének támogatása a haltermelésben, a környezetre gyakorolt negatív hatások csökkentésével,
7.Új, továbbfejlesztett folyamat, eljárás, technológia kialakításának és piaci bevezetésének támogatása.
A konzorcium a támogatással megvalósuló projekt kutatási és innovációs eredményeit tudományos publikációk formájában is megjelenteti hazai vagy nemzetközi referált tudományos folyóiratban. Ezek melletttudományos konferencián szóbeli és poszterelőadások formájában is beszámol eredményekről.
A konzorcium a projekt során létrejövő K+F eredményeiket honlapján, illetve egyéb közösségi médiafelületein kívánja elérhetővé tenni a hazai és nemzetközi halgazdálkodási szakma számára, ahol a projektben kifejlesztésre kerülő technológiai elemek és gyakorlatorientált ismeretek folyamatos megosztása történik.
A projekt futamideje 2 év, így a megvalósítás 2018.08.01-től 2020.10.29-ig tart.

Letölthető anyagok:

akvaponia_bazsalikom_de_mahop.xlsx