Többcélú organikus biofermentum termékcsalád kidolgozása a és piaci bevezetése

Debreceni Egyetem, Baromfi-Coop Kft., MULTIMIX Kft.
1 634 333 859 Ft
2020. december 31.
2020. december 11.
GINOP-2.2.1-15-2017-00043

A GINOP-2.2.1-15-2017-00043 azonosító számú „Többcélú organikus biofermentum termékcsalád kidolgozása a és piaci bevezetése” című pályázat keretein belül a Debreceni Egyetem a Baromfi-Coop Kft-vel és a MULTIMIX Kft-vel együtt összesen 1 634 333 859 Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el, amelyből a Debreceni Egyetem támogatása 760 458 109 Ft.

A projekt célja, hogy Magyarországon kifejlesztésre kerüljön és megvalósuljon a baromfi trágyák összegyűjtésének, feldolgozásának és környezetkímélő újrahasznosításának eljárása. A cél olyan baromfi trágya feldolgozási technológia bevezetése, melynek eredményeként Európában és Magyarországon is egyedülálló növény- és talajkondicionáló organikus eredetű biofermentum termékcsalád jön létre. Ennek megvalósításához egy életciklus alapú, új típusú, ÜHG emisszió minimalizálásával megvalósuló technológia kerül kifejlesztésre, mely alkalmas lesz évi 50000 tonna baromfitrágya feldolgozására, és a kifejlesztett receptúrák alapján meghatározott adalékanyagokkal történő komplettálására, granulálására.

A kedvezményezett neve: Baromfi-Coop Termelő és Kereskedelmi Kft., MULTIMIX Mezőgazdasági Tervező, Fejlesztő, Beruházó Szolgáltató Kft., Debreceni Egyetem
Támogatás összege: 1 634 333 859 Ft
Debreceni Egyetemre eső támogatás összege: 760 458 109 Ft
Támogatási intenzitás: 64,97 %
Projekt időtartama: 2017.11.01. - 2020.12.31.
Szakmai vezető: Prof. Dr. Tamás János, intézetvezető