TÁMOP-5.4.4-09/2-C-2009-0005

Projekt címe: GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGPOLITIKA – „JÓ képzettséget és JÓ munkát minden gyermeknek, mire felnő”

• Szerződésszám: TÁMOP-5.4.4-09/2-C-2009-0005
  • Teljes költségvetés: 44.976.800 Ft
  • Támogatás összege: 44.976.800 Ft
  • Támogatási intenzitás: 100%

A projekt tartalma

A projekt célja a gyermek- és ifjúságpolitika területén egy 4 szintű képzés megtervezése, kidolgozása, tananyagainak kifejlesztése, akkreditációjának elindítása, a képzések tesztelése és a visszacsatolások megvalósítása.  Kidolgozásra kerül a szociálpolitika (MA) szakon belül a gyermek- és ifjúságpolitikai szakirány; diplomásoknak két féléves, kiegészítő diplomát adó gyermek- és ifjúságpolitikai szakreferens szakirányú továbbképzési szak; diplomásoknak egy rövid időtartamú, akkreditációs pontokat adó modulrendszerű képzés; érettségizetteknek szaktanfolyami végzettséget adó modulrendszerű szakképzés.  E képzési kínálatjelentős hiányokat pótol a szakterület jelenlegi és jövőbeni munkatársai körében, és hosszú távon garantálja a gyermekjóléti, gyermekvédelmi és ifjúságpolitikai szakértelem magas szintjét a gyermek- és fiatalkorú célcsoportok életminőségének javítása, jövőjének biztosítása terén. A projekt kiemelt indikátoraként megtörténik 4 képzési szint teljes kidolgozása, 15 új tárgy és 12 tananyag kifejlesztése.

Konzorciumi partner: Debrecen Megyei Jogú Város Egyesített Bölcsődei Intézménye

Frissítés dátuma: 2017.08.07.