Bioanalitikai műszerpark fehérjeszintű gyógyszerjelöltek molekuláris és sejtszintű vizsgálataihoz

883 937 823 Ft
2018. december 31.
2018. december 31.
GINOP-2.3.3-15-2016-00020

A projekt során beszerezni kívánt bioanalitikai műszerpark egy olyan európai szintű integrált infrastruktúra és tudásbázis létrehozását eredményezi, amely a molekuláris szintű vizsgálatoktól a sejtanalitikáig kiszolgálja az alap- és alkalmazott kutatásban dolgozókat, kutató klinikusokat, valamint húzóereje lehet a térség egészségipari fejlesztéseinek, segítséget nyújtva az ipar szereplőinek biológiai és klinikai kérdések komplex megközelítésben történő megválaszolásához.

A fejlesztés a nagy érzékenységű analitikai rendszerek és a korszerű metodikai alkalmazások révén olyan kompetenciák megjelenését eredményezheti, melyek hosszabb távon elősegíthetik új, fehérjealapú innovatív terápiák bevezetését, és jelentősen hozzájárulnak új kutatási eredmények létrejöttéhez és az eddigieknél is magasabb szintű publikációs aktivitáshoz. Ugyanakkor, a beszerzendő műszer-együttes megteremtheti a klinikai kipróbálások analitikai hátterét is, és egy olyan alkalmazási rést kíván kitölteni, amely hazai viszonylatban egyedülálló, európai- és világviszonylatban is nagy jelentőségű probléma-megoldási lehetőséget kínál a hazai és az európai kutatók, klinikusok és ipari szereplők részére. Ugyanakkor az Észak-Alföldi régióban, elsősorban Hajdú-Bihar megye tudásrégióban működő ipari partnerek kiszolgálása révén az infrastruktúra hozzájárul a térség egyik fő húzóágazatának a fejlődéséhez, a gyógyszeripari és a biotechnológiai cégek prosperitásához. A tudásbázis elhelyezkedése révén, hatékony és gyors információáramlásra biztosít lehetőséget, miközben megvalósul a tudás és technológia transzfer a Debreceni Egyetem és az ipari szereplők között.

A megvalósuláshoz kapcsolódó dokumentumok itt érhetőek el.