Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató középüzem létrehozása és Gyógyszertudományi Kar építés (High-Tech)

7 436 340 000 Ft
2023. június 30.
2023. június 30.
GINOP-2.3.1-20-2020-00004

A projekt célja egy Nemzeti Gyártó - Kutató - Oktató Középüzem létrehozása és Gyógyszertudományi Kar építése a Debreceni Egyetemen, egyszerre alapozva az Egyetem gyógyszerészeti tudományokban felhalmozott kutatási tapasztalataira és egészségipari kutatásokban szerzett jelentős gyakorlatára. A létrehozandó Középüzemben szerves egységben valósul meg a kutatásfejlesztési tevékenység, a gyártótevékenység és az oktatás, így egyszerre szolgál kutatóhelyként, kutatásokhoz kapcsolódó szolgáltatást nyújtó és piacra is termelő gyógyszergyártó üzemként és gyakorlati oktatás színhelyeként. Ezzel szervesen ágyazódik be az Egyetem, mint tudásközpont oktatási tevékenységébe. A létrehozandó egység egészségipari kutatásoknak ad otthont, nemcsak az Egyetem kutatói és projektjei, hanem az Egyetem által létrehozott egészségipari klaszterhez már kapcsolódó vagy csatlakozó ipari partnerek számára A K+F laboratóriumban (kisüzemben) lehetőség nyílik különböző termékek laboratóriumi méretű fejlesztésére, különös tekintettel a törzskönyvezhető gyógyszerkészítményekre és az egészségmegőrzést szolgáló bio- és fitoterapeutikumokra. Ezt követően lehetőséget ad a projektben felépítendő gyártóhely az Egyetem és partnerei KFI tevékenységének eredményeképpen fejlesztett termékek üzemi léptékű megvalósítására.